Kopaczka wibracyjna lub przenośnikowa przeznaczona jest do wykopywania ziemniaków, buraków, marchwi i innych roślin korzeniowych. Jest niezbędnym narzędziem przy uprawie warzyw korzeniowych, automatyzującym proces zbierania i wstępnego oczyszczania pozyskanych bulw. Więcej informacji o kopaczkach znajdziesz na dole strony.

Uprawa ziemniaków i warzyw

Kopaczka dwurzędowa do ziemniaków Kopaczka dwurzędowa do ziemniaków
Cena:

24 231,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kopaczka przenośnikowa jednorzędowa Kopaczka przenośnikowa jednorzędowa
Producent: Agrowow
Cena:

7 232,00 zł

szt.
zobacz więcej
Obsypnik 3-rzędowy Obsypnik 3-rzędowy
Producent: Agrowow
Cena:

1 600,00 zł

szt.
zobacz więcej
Obsypnik 5-rzędowy Obsypnik 5-rzędowy
Producent: Agrowow
Cena:

3 164,00 zł

szt.
zobacz więcej
Obsypnik 7-rzędowy Obsypnik 7-rzędowy
Producent: Agrowow
Cena:

4 391,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pielniko - obsypnik NORMA  3 sekcyjny Pielniko - obsypnik NORMA 3 sekcyjny
Producent: Agrowow
Cena:

2 480,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pielniko-obsypnik NORMA 5 sekcyjny Pielniko-obsypnik NORMA 5 sekcyjny
Producent: Agrowow
Cena:

4 081,00 zł

szt.
zobacz więcej

Która kopaczka do ziemniaków jest najlepsza?

Na polskim rynku maszyn rolniczych królują dwa rodzaje kopaczek: wibracyjna i przenośnikowa (znana również jako kopaczka taśmowa).


Kopaczka wibracyjna z wyrzutem bocznym (kopaczka wibracyjna z wyrzutem tylnym).

Polecana jest do zbioru na małych plantacjach, na glebach lekkich i średniozwięzłych o niewielkim zakamienieniu, zachwaszczeniu i zaschniętych łęcinach. Prosta konstrukcja, łatwa obsługa oraz konserwacja to jedne z wielu zalet tej maszyny. Dwa kroje tarczowe odcinają porost, podwójny lemiesz podcina redlinę i przenosi ją poziomo na odsiewacz wibracyjny. Dwa poruszające się w przeciwnych kierunkach odsiewacze usuwają ziemię i układają warzywa w wąskim rzędzie wzdłuż maszyny. Takie ułożenie zapewnia płynną pracę maszyny oraz ułatwia zbieranie warzyw. Należy podkreślić, że kopaczka poprzez swoja konstrukcję charakteryzuje się bardzo małym wskaźnikiem uszkodzeń bulw.

Kopaczka jednorzędowa taśmowa (kopaczka dwurzędowa taśmowa)


Jej koncepcja działania opiera się na podejmowaniu redliny z ziemniakami przez odpowiednio ułożony lemiesz (głębokość kopania ustawia regulacją kół jezdnych), po czym wykopany materiał trafia na taśmę odsiewającą. Wskutek przemieszczania się i wstrząsania następuje kruszenie redliny i przesypywanie się gleby przez pręty przenośnika, z jednoczesnym przenoszeniem wykopanej bulwy / korzenia rośliny ku tyłowi maszyny. Z tyłu kopaczki zastosowano odpowiednio wyprofilowaną kratkę zsypową, która kieruje wykopane ziemniaki na redlinę za kopaczką. Kratka zsypowa pozwala na takie umieszczenie wykopanych bulw ziemniaków, aby ograniczyć uszkodzenia przez opony ciągnika podczas następnego przejazdu. W kopaczce mogą być zastosowane pręty przenośnika w otulinie gumowej, aby ograniczyć do minimum uszkadzania bulw.


Kopaczka do ziemniaków może być z powodzeniem używana także przy innych uprawach. Może być stosowana jako:

- kopaczka do cebuli - kopaczka do marchwi - kopaczka do buraków

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl