Włóka brona łąkowo polowa LUSA 3m/3rz
Opis
- Typ: Włóka polowa/Łąkowa
- Wersja: 3 rzędowa dwustronna
- Szerokość robocza: 3 m
- Szerokość maszyny: 3 m
- Wysokość: 1 m
- Długość: 1,0 m
- Waga: 250kg
- Zaczep: trójpunktowy kat. II
- Ilość siłowników: Brak
- Siatka wykonana z trzech rzędów żeliwnych odlewów.
- Wzmocniona wieżyczka i zawiasy
- Wykonane z kątowników hutniczych
- Dodatkowe zabezpieczenia przed rozłożeniem (specjalny łańcuch bezpieczeństwa)
- Szybki montaż do traktora (ciągnika)
Opis szczegółowy:
- Włókowanie – najpłycej działająca uprawka doprawiająca, wykonywana za pomocą włóki, polegająca na ciągnięciu jej po powierzchni pola.
- Brona polowa równa kretowiny i powierzchnię gleby, kruszy powstające zimą zaskorupienie, ugniata glebę, niszczy drobne kiełkujące chwasty.
- Włóka hydrauliczna - jej włókowanie jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym na łąkach pastwiskach polegającym na wyrównaniu kretowisk.
- Równanie kretowisk daje nam równą powierzchnię łąk, na której nie niszczymy sprzętu rolniczego takiego jak kosiarki, zgrabiarki itp.
- Włóka 4m podobnie jak włóka 5 m czy włóka 6m tak samo wyrówna darń, zniszczy zamszenie i umożliwi natlenienie górnych warstw gleby.
- Dla użytkowników posiadających większy areał (powyżej 30 hektarów powierzchni) łąk producent proponuje włókę 8m, która w szybszy sposób wykona prace pielęgnacyjne.
- Włóka łąkowo-polowa lub włóka siatkowa czy jeszcze inaczej zwana włóka rolnicza, to tak naprawdę ta sama maszyna wykorzystywana zarówno na łąkach i pastwiskach jak i na polu.
- Dla użytkowników bardziej wymagających lepsza będzie włóka łąkowa, gdzie jest rama ocynkowana, której nie trzeba konserwować a po skończonej pracy wystarczy tylko umyć.
- W ostatnich latach powstała brona łąkowa z chwastownikiem, który jeszcze lepiej wyczyści darń i zruszy ziemię. Elementy robocze bron /spulchniaczy chwastowników są to zęby drutowe – sprężyste z regulacją wysokości pracy, zainstalowane w 3-4 rzędach.
- Służą do niszczenia wschodzących chwastów w uprawach polowych i na łąkach, spulchniają glebę, pobudzają do rozkrzewienia rośliny.
- Przez zainstalowanie na dwóch ostatnich rzędach zębów specjalnych nakładek, bardzo dobrze funkcjonują przy pielęgnacji łąk i pastwisk Na tak przygotowanej łące można wykonać następny zabieg, np. wałowanie ,ale to już zapraszam do działu wały łąkowe.