Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Wał uprawowy jest maszyną służącą do mechanicznej poprawy struktury gleby. Jest ekologicznym i tanim sposobem na zwiększenie plonów. Więcej informacji o wałach uprawowych znajdziesz na dole strony. 

Wały uprawowe

Wał uprawowy UNIWERSAL 3.0m Wał uprawowy UNIWERSAL 3.0m
Producent: Expom
Cena:

18 396,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wał uprawowy UNIWERSAL 3.4m Wał uprawowy UNIWERSAL 3.4m
Producent: Expom
Cena:

21 476,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wał uprawowy UNIWERSAL 4.0m Wał uprawowy UNIWERSAL 4.0m
Producent: Expom
Cena:

25 592,00 zł

szt.
zobacz więcej

Wał uprawowy – co to jest?

Wał uprawowy jest najlepszą i najprostszą maszyną służącą do poprawy struktury gleby. Wałowanie jest procesem mającym na celu rozbicie gród ziemi, wyrównanie pola, zmniejszenie porowatości i poprawę retencji wody. Uprawiona, spulchniona gleba, łatwo ulega przesuszeniu i erozji. Wał uprawowy ma za zadanie dognieść jej wierzchnią warstwę zapobiegając wietrzeniu i odparowywaniu wody. Używany jako wał posiewny zwiększa on kontakt nasion z glebą, zapobiega ich rozrzucaniu przez wiatr i wyjadaniu przez ptaki.


Rodzaje wałów - Wał łąkowy.

Jest wałem gładkim, zwykle napełnianym wodą, służy do wyrównywania i zagęszczania pastwisk i innych użytków zielonych. - Wał uprawowy Cambridge. Jest to wał pierścieniowy, składający się z żeliwnych segmentów poruszających się swobodnie na łożyskowanych osiach. Najbardziej popularny rodzaj wału uprawowego - Wał uprawowy Campbell. Jest to najczęściej stosowny wał uprawowy na przedni TUZ, którego głównym zadaniem jest kruszenie grud ziemi - Wał uprawowy Crosskill. Jest to wał pierścieniowy, podobnie jak wał Cambridge, z tym że jego elementy robocze są odlane z żeliwa z sposób gwarantujący jego bardziej agresywne działanie punktowo ugniatające -

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl